Yenisehir.com -
$ DOLAR → Alış: 2,94 / Satış: 2,95
€ EURO → Alış: 3,31 / Satış: 3,33

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
Yenişehir tarihinin en sahipsiz yıllarını yaşıyor. AKP’nin yıllardır yönettiği Yenişehir’de deyim yerindeyse tam bir kaos hakim. Recep Altepe’nin yakın arkadaşı sıfatıyla Yenişehir Belediyesi’nin başına getirilen Süleyman Çelik, tüm topu Büyükşehir’e atarak 2 yılını geride bıraktı. Bursa’ya hayrı dokunmaya Altepe’nin ise...
Yenişehir Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği (YEDOHA), Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında, Akçeşme İlköğretim Okulu işbirliğiyle bir kutlama programı düzenledi.
Yenişehir İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na partiler tarafından sunulan belediye başkan adayları ve meclis üyesi adaylarının tam listesi.
Babam 12 Eylül darbe dönemini anlatırken her zaman “Allah’tan siz o dönemleri görmediniz” derdi. İç savaşın, devlet şiddetinin, işkencelerin olduğu dönemleri bizim görmememiz babam için bir nevi mutluluk sebebiydi. Belki de babamın bu konudaki mutluluğu geçen senenin Mayıs’ı Haziran’a bağladığı...
İnegöl’e bağlı Boğazköy’de 225 Milyon TL harcanarak açılan ve Yenişehir ovasındaki 25 köyün sulamasını sağlayacak olan Boğazköy Barajı’nın İnegöl’deki sanayi tesisleri tarafından kirletildiği iddiasını İnegöl Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Erol Eruğur ilginç bir dille yalanladı.
AKP Yenişehir İlçe Kadın Kolları’nın düzenlediği kermesin kurdelesini Yenişehir Kaymakamı Süleyman Yılmaz ile Belediye Başkanı Süleyman Çelik kesti.
Yenişehir Bilecik kara yolunun 4. kilometresinde meydana gelen kazada 3 kişi öldü, kişi yaralandı.
Bu haftaki köşemi yazıdan çok grafiklere ayırdım. 30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerden yaklaşık 1 ay önce 25 Şubat günü AKP’nin adayı Süleyman Çelik ile İlçe Başkanı Adnan Kamıl seçimleri kazanmaları durumunda gerçekleştirecekleri 70 projeyi açıklamıştı. 
Osmanlı Sarayı’na, Topkapı’ya odun işleri için alınan ve Kaptan-ı Derya yani donanma komutanlığına kadar yükselen Yenişehirli Deli Hüseyin Paşa’nın hikayesini belki de bir çok Yenişehirli bilmiyor.  
Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırlarınn genişlemesiyle, Büyükşehir Belediyesine bağlı BURULAŞ’ın ilçelere de otobüs seferlerine başlayacağı bildirildi. BURULAŞ yetkilileri, özel sektörün hizmeti konusunda vatandaştan çok şikayet geldiğini, bunların düzelmediğini önümüzdeki bir iki ay içerisinde İnegöl, Mustafakemalpaşa, Karacabey ve Gemlik’e belediye otobüsü kaldırılacağını...