Gazete Yenisehir.com -
$ DOLAR → Alış: 2,32 / Satış: 2,33
€ EURO → Alış: 2,85 / Satış: 2,86

‘Ercan Özel, görevden alındı…’

‘Ercan Özel, görevden alındı…’
  • 12.08.2013

ercan-ozelHakkında, Yenişehir Belediye Başkan adaylığı için kulis yaptığı şeklinde sık sık söylentiler ortaya atılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Özel Kalemi Ercan Özel’in görevine son verildi.

İddia, Şehir Medya adlı gazetede Pınar Yeniyiğit tarafından kaleme alınan “Koltuk hırsı, Ercan Özel’i görevinden etti !” başlıklı yazıda gündeme getirildi.

Yenişehir’e olan özel ilgisi artık herkesçe bilinen Ercan Özel’in çeşitli etkinliklerde boy göstermesinin Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil’li kızdırdığı da konuşuluyor.

AKP’nin Yenişehir’de Cingil’le zayıflayan belediye başkanlığı iddiasını güçlendirme amaçlı yeni bir proje olarak da dillendirilen Ercan Özel ismi yapılan operasyonla rafa kaldırılmış gözüküyor.

Pınar Yeniyiğit’in yazısında artık herkesçe bilinen ve Ercan Özel’in çeşitli platform ve oluşumlar aracılığı ile sürdürdüğü kulis faaliyetlerine ek yeni iddialar mevcut. İddiaları sormak üzere aradığımız Ercan Özel’e ise haberin yayına hazırlandığı an itibariyle ulaşamadık.

Her ne kadar Bursa Basınının Yenişehir’le ilgili yazdığı yazılarda kullandığı kulaktan dolma, üslup bu yazıda da gözümüze çarpıyor olsa da söz konusu yazıyı paylaşmakta fayda var;

Pınar Yeniyiğit’in yazısı:

Koltuk hırsı, Ercan Özel’i görevinden etti !

Sonunda bardak taştı;

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Özel Kalem Müdürü Ercan Özel’i bayram seyran dinlemedi, görevinden aldı.

Özel’i görevinden eden mevzu; Yenişehir’e Belediye Başkanlığı hevesi .

Yerel siyaseti ucundan kıyısından da olsa takip eden herkes Özel Kalem Özel’in bu hevesini iyi biliyordu aslında.

Çünkü Ercan Özel neredeyse müdürlük görevine getirildiği günden bu yana doğup büyüdüğü ilçe Yenişehir’e Belediye Başkanı olabilmek için tabiri caizse elinden geleni ardında bırakmadı.

Ercan Özel’in Büyükşehir Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevinden alındığı duyumu üzerine detaylı bir araştırma yaptım ve bu sonucun nedenlerine detayları ile ulaştım.

Başta Yenişehir siyasi kulisleri ve AK Parti İl Teşkilatı’nda konuşulanlara göre, Altepe’nin Özel Kalem Müdürü, Yenişehir Belediye Başkan adaylığı için ince eleyip sık dokumuş, çok çalışmış, çok çabalamış.

Örneğin; Özel,  Başkan Altepe şehir ya da yurt dışındayken makam aracıyla, sokak sokak Yenişehir’i arşınlamış, Büyükşehir’in tüm imkanlarını promosyon ürünlerine kadar kendi adını öne çıkararak ilçede dağıttırmış.

Denilen o ki;  Başkanlık koltuğu için mensubu bulunduğu AK Parti teşkilatını bile  bir kenara bırakıp MHP ve  CHP’lilerle de kol kola görüntüler  vermiş  Ercan Özel ki;  olur da kendi partisinden adaylık hayal olursa diğer partilerin gündeminde olabilmeyi başarabilsin.

ERCAN ÖZEL’İN YENİŞEHİR’Lİ GÖNÜL ELÇİLERİNDEN AÇIK BEYAN

Daha daha, neler neler yapmamış ki Özel başkanlık hedefi için ?

Mevcut Başkan Bülent Hamdi Cingil’e ve AK Parti Yenişehir İlçe Teşkilatı’na karşı öylesine ciddi bir muhalefet politikası yürütmüş ki, ‘Yenişehir Gönül Elçileri’ adı altında bir platform oluşturarak, açık beyan niteliğinde bildiri bile dağıttırmış. Söz konusu bildiri şahsıma ulaştı. İçerikte yazılanlar aynen şöyleydi ;

‘BİLDİRİ ‘

Kim bu gönül elçileri, neyin nesi bir oluşum? Satır satır açık beyanı okuduğunuzda sizlerin de zihninde oluşan kanı ve cevaplar kuşkusuz aynı.Üstelik bu bildiriler Yenişehir’de kapı kapı dolaştırılmış ve deneyimli, çalışkan, azimli vs… Ercan Özel’e imzalı destek istenmiş.

Bu arada söylentilere göre Ercan Özel’in malum hedefi ile ilgili oluşturduğu tek platform ‘Yenişehir Gönül Elçileri’ değilmiş. Özel  Bursa’da yaşayan Yenişehirlilerle de ‘Genç Yenişehirliler Platformu’nu kurarak kendi adını öne çıkarıp Büyükşehir imkanlarıyla İlçedeki ihtiyaç sahiplerine yardım dağıtılmasını sağlamış.

BAŞKAN CİNGİL’E VE İLÇE TEŞKİLATINA BASIN YOLUYLA MUHALAFET

Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe’nin Özel Kalemi ile ilgili  yine Yenişehir kaynaklı bir bilgiye göre ; Ercan Özel Mevcut Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil ve AK Parti İlçe Teşkilatının karnesini halk nezdinde olumsuz gösterebilmek için,ilçede belli bir basın kuruluşu ile  sıkı  diyaloglar içerindeymiş. Şöyle ki ;  Başkan Cingil ve AK Parti İlçe Teşkilatı ile ilgili sürekli eleştirel haber politikası yürüten bu kuruluşun Büyükşehir Belediyesi’ne iş yapan şirketler tarafından finanse edildiği belgeleriyle  ortaya çıkmış ve bu tablo yine belgeleri ile  Başkan Altepe’ye iletilmiş.

Ercan Özel’in Yenişehir Belediye Başkanlığı için çabaları kulislerde konuşulanlara göre sadece yukarıda sıraladığım verilerle de  sınırlı  değilmiş değerli okurlar; 

2009 yerel seçimlerinde ilçede muhalefet partilerinin bayraklarını asanlar, Büyükşehir bünyesinde işe alınırken, partisinin ilçe teşkilatınca yönlendirilen kimlikleri dikkatte almamak .

Kendisine tahsis edilen makam aracıyla sürekli Yenişehir’de bulunup muhalefet partilerini ve meclis üyelerini ziyaret ederken, belediye başkanlığına ve AK Parti İlçe Teşkilatı’na bir türlü zaman ayıramamak.

AK Parti’ye ne kadar muhalif insan varsa yanında bulunmak ve bulundurmak.

Başkan Altepe Bursa dışındayken makam aracı ve eskortlarıyla ilçede şov yapmak.

Yenişehir Belediyesi’nin yap işlet devlet modeli  ile yapımına başladığı Yenişehir Ticaret Odası’na ait  sosyal tesis ile ilgili  imara aykırılık ve sözleşmeye uymama konulu  problemlerin içinde yer alıp Büyükşehir ile Yenişehir Belediyesi arasında gerginliğe neden olmak .

Yenişehir’in köylerinin iş makinesi, çöp konteynırı ve  bank gibi çeşitli ihtiyaçlarını Başkan Cingil ve İlçe Başkanı Tuna ile  irtibat kurmadan direkt özgür iradesi ile ve kendi adıyla sağlamak.

Muhtarlar Derneği’nin son seçiminde AK Parti’ye muhalif olan gruba açıkça destek vermek.

VE BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA MİLLETVEKİLLERİNE HEDİYELER !

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin Özel kalem Müdürü  Ercan Özel’i görevden almasına neden olan son gelişme ise ‘Su testisi su yolunda kırıldı’ dedirtecek cinsten.

Edindiğim bilgiye göre; Kısa süre önce Başkan Altepe yurt dışı temaslarda bulunmak üzere Bursa’dan ayrıldı.

Özel Kalem Müdürü Ercan Özel de yine Başkan Altepe’nin makam aracı ile bu kez de rotasını Ankara’ya çevirerek Başkentte gitti.

Ankara’da ne mi yaptı Ercan Özel ?

Özel’in  gündeminde yine başkan adaylığı kulis çalışmaları vardı. Bursa Milletvekillerini tek tek ziyaret etti ve kendilerine hediyeler sundu.

Aradan kısa süre geçti. Gizli Ankara temasları Bursa’da vekillerden birinin, Başkan Altepe’nin de bulunduğu bir ortamda Ercan Özel’e;

- ‘Ankara’ya gelmişsin. Makamımda değildim. Hediyeye ne gerek vardı. Zahmet etmişsin’ demesiyle ortaya çıktı. Anlayacağınız  Başkan Altepe Ercan Özel’in adaylık çalışması odaklı, milletvekillerine hediyeler götürdüğü Ankara ziyaretini de  öğrenince  ipleri kopardı, Özel Kalem Müdürü Ercan Özel’i görevinden aldı.

Kulağımıza ilişenlere göre Başbakan Yardımcısı,Devlet Bakanı Bursa Milletvekili Bülent Arınç da Başkan Altepe’ye Ercan Özel’in görevden alınarak başka bir göreve verilmesi ile ilgili  tavsiye de bulundu. Sonuçta ; Yenişehir Belediye Başkanlığı hedefine kilitlenen Ercan Özel’in, Özel kalem Müdürlüğü görevi de noktalanmış oldu. Yeni görevi yeri ise henüz belli değil. Ercan Özel’den boşalan Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’ne  atanacak isim ise Cengiz Erdem. Erdem AK Parti gençlik kollarının kurucularından ve halen Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nde görevli.

 Tüm bu gelişmelerin ardından  Şunu özellikle  belirtmekte fayda var ;  Ercan Özel’in Belediye Başkanlığı görevini hedeflemesi, kalbinden geçirmesi doğal, anlaşılır bir durumdur. Suç değildir, günah değildir .Fakat hedeflere ilerlerken, mevcut görevleri unutup, rafa kaldırıp,  bağlı bulunulan kurumun imkanlarını kullanarak rota belirlemek de anlaşılır ve kabul görür haller değildir. İşte ne oldu ‘Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar , üçüncü de kendini ele verir’ misali gizli Ankara ziyareti sonunda ortaya çıktı ve bardağı taşıran son damla oldu.

Bereketli bir hafta dileği ile sağlıcakla …  

Etiketler:

Zekai Dündar göreve başladı
Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik tarafından geçtiğimiz meclis toplantısında başkan yardımcılığı görevine getirildiği açıklanan belediye meclis üyesi ve meclis başkanvekili...
Gemlik varken neden Yenişehir’e havalimanı yapıldı?
TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Bursa’da Yenişehir’e yapılan hava alanının yerinin yanlış olduğunu, Gemlik tercih edilseydi daha...
Otomotiv test merkezi ‘imar’ engeline takıldı
Türk Standardları Enstitüsü, Yenişehir’de yapılması planlanan ve yüzlerce dönümlük mera arazisini kullanılmaz hale getirecek olan otomotiv test merkezinin, arazinin imarıyla...
TSE Yenişehir’e Oto Test Merkezi kurmaktan vazgeçti
CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz, 2 bin 303 dönümlük mera arazisi üzerine kurulması planlanan ’Oto Test Merkezi’ projesinden Türk Standartları...
AKP’li Başkan açıkladı: Hızlı Tren Yenişehir’den geçecek…
AKP İnegöl İlçe Başkanı Bülent Temelli yerel bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada hızlı tren istasyonunun Yenişehir’e yapılacağını açıkladı.
Atatürk büstü çöpe mi atıldı?
Yenişehir PTT Şubesi’nin girişinde yaklaşık 25 yıldır duran Atatürk kaidesi tadilat bahanesiyle yok edildiği iddia edildi.
YTSO üyeleri Orta Avrupa’dan döndü
Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin katılımıyla gerçekleşen Avusturya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti’ni kapsayan yurt dışı gezisi tamamlandı.
Yenişehir OSB’de imar çalışması heyecan yarattı
Yenişehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde (YOSAB) imar uygulama çalışmalarının başladığı bildirildi. 
Ahmet Davutoğlu’na Yenişehir’de karşılama
Ahmet Davutoğlu, TOFAŞ tesislerinde, ABD’ye ticari araç ihracı dolayısıyla düzenlenen törene katılmak üzere Bursa’daydı. 
Hızlı trenle ilgili kafalar karışık
Hızlı trenin İnegöl’e kaydırıldığı şeklinde çıkan haberlerin ardından AKP Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun ve Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik...
İnegöl’e hızlı tren müjdesi!
Bursa ile Ankara’yı birbirine bağlayacak olan ve Yenişehir’den geçmesi planlanan yüksek hızlı tren hattı heyelana takıldı. Yenişehir sınırları içinde yüksek...
Yenisehir.com Android Uygulaması güncellendi
Yenisehir.com’da yayınlanan haberlere, köşe yazılarına ve tüm diğer içeriklere android uyumlu cep telefonlarından ve tablet bilgisayarlarınızdan daha kolay erişim için...
CHP’li vekil Kocasu Deresi’ni sordu
CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli İnegöl’deki tesisler tarafından kirletilen Kocasu Deresi’nin durumunu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e sordu.
Başkan Çelik’in dosyası Bakan Çelik’e ulaştı
Yenişehir Belediyesi’nce yapımına geçen yıl başlanan Kültür Merkezi için Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’le görüşen Milletvekili Hüseyin Şahin, talebine...
Yenişehir’den Osmanlı sarayına: Deli Hüseyin Paşa
Osmanlı Sarayı’na, Topkapı’ya odun işleri için alınan ve Kaptan-ı Derya yani donanma komutanlığına kadar yükselen Yenişehirli Deli Hüseyin Paşa’nın hikayesini...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ